Strona główna >> Zainspiruj się - lista artykułów >> Drzwi z naświetlem – atrakcyjne wejście do Twojego domu

Drzwi z naświetlem – atrakcyjne wejście do Twojego domu

2021-02-25 20:27

Drzwi z naświetlem to rozwiązanie, które coraz częściej można spotkać w nowoczesnych projektach domów. Duże przeszklenia mają wiele zalet. Przede wszystkim wpuszczają światło naturalne do wnętrza i sprawiają, że korytarz czy wiatrołap nie są już zaciemnione. Czy szybka w drzwiach wejściowych jest w stanie zapewnić dobrą izolacyjność cieplną, a jednocześnie potrafi nadać wejściu wyjątkowy charakter? Sprawdź to w naszym artykule!
Z artykułu dowiesz się:
• Czym charakteryzuje się naświetle górne?
• Kiedy warto zdecydować się na drzwi zewnętrzne z naświetlem bocznym?
• Jakie ograniczenia przy montażu naświetli mają drzwi zewnętrze z aluminium bądź stali?
• Jak dbać o drzwi wejściowe z naświetlem górnym i bocznym?
 

Drzwi z naświetlem bocznym w nowoczesnym domu

Drzwi z naświetlem górnym, czyli elegancja i klasyka w nowoczesnym wydaniu
Każde naświetle składa się z ramy i wypełnienia w formie szkła. Drzwi wejściowe z naświetlem górnym to propozycja dla osób, które chcą połączyć tradycyjne skrzydło drzwiowe z eleganckim przeszkleniem. Dzięki niemu drzwi zewnętrzne nabierają bardzo modnego charakteru i są w stanie rozświetlić nawet najciemniejszy korytarz bez okna czy wiatrołap, w którym wiesza się ubrania wierzchnie i zostawia obuwie. Światło może znacznie ocieplić wnętrze i sprawić, że będzie ono bardziej przytulne.

Najczęściej naświetla się nie otwierają, jednak zdarza się, że producenci drzwi na życzenie klientów odchodzą od tej reguły. Szybki mogą być wykonane ze szkła mlecznego lub weneckiego, dzięki któremu tylko z wnętrza domu widać to, co dzieje się na zewnątrz. Naświetla dobiera się do wielkości drzwi oraz ich wzoru. Szybka nad drzwiami sprawia, że wejście wydaje się nieco wyższe, jest też bardziej przestronne i nabiera lekkości. To również ciekawy element, który w elegancki sposób wyróżnia się na tle elewacji domu. Naświetle może bowiem przybierać kształt witrażu lub mieć dekoracyjne szprosy, przez co wygląda dystyngowanie.
 
Drzwi z naświetlem bocznym – czy na pewno są bezpieczne?
 
Naświetla boczne to najczęściej cecha charakterystyczna dla drzwi dwuskrzydłowych. Jeśli zdecydujesz się na przeszklenia po obu stronach, możesz nie tylko poszerzyć optycznie wejście do domu, ale też uzyskać niezwykle modernistyczny efekt, pasujący do stylowej bryły domu (np. do nowoczesnej stodoły). Martwisz się, czy naświetla boczne to na pewno rozwiązanie, które zapewni Ci odpowiednią termoizolację? Bez obaw! Wystarczy, że zdecydujesz się na drzwi energooszczędne lub pasywne (dobrane w zależności od rodzaju budynku), a ciepło zimą i chłód latem nie będą uciekały przez jakiekolwiek szczeliny.

Zazwyczaj drzwi z naświetlami o podwyższonych parametrach mają przeszklenia wykonane z kilku warstw szkła, a pomiędzy szybkami znajduje się argon. Wiele osób decyduje się właśnie na nie, aby móc szybko zerknąć, kto przed chwilą zapukał do drzwi. Na szczęście naświetla boczne są bezpieczne, a szyby mają kategorię antywłamaniową i są odpowiednio wzmocnione, zatem możesz spać spokojnie.
 
Drzwi zewnętrzne z naświetlem – ograniczenia konstrukcyjne
 
Jeżeli zastanawiasz się nad drzwiami z naświetlem, musisz pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Przede wszystkim montaż naświetli uzależniony jest od tego, z jakiego materiału będą Twoje drzwi zewnętrzne. W przypadku stali można zamontować jedynie naświetla boczne, a skrzydła z aluminium konstrukcyjnie pozwalają na przeszklenie tylko nad samymi drzwiami. Inny przypadek to taki, gdy drzwi i naświetla mają wspólną ościeżnicę. Wtedy po obu stronach można mieć tylko naświetla boczne.

Z kolei przy konstrukcji łączonej, kiedy naświetla i drzwi mają osobne obramowanie, nie musisz ograniczać się w liczbie dodatkowych elementów, które wprowadzą do domu więcej światła. W tej sytuacji tak naprawdę to Ty decydujesz, jakie drzwi podobają Ci się najbardziej. Możesz mieć naświetla po prawej lub lewej stronie, po obu stronach drzwi lub tę ostatnią opcję dopełnić dodatkowym górnym przeszkleniem nad skrzydłem.
 
Drzwi wejściowe z naświetlem – jak o nie dbać?
 
Przed zakupem zadajesz sobie pytanie, jak dbać o drzwi z przeszkleniami, aby zawsze wyglądały schludnie i służyły Ci przez długie lata? Musisz je regularnie czyścić i impregnować przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Wykorzystaj do tego miękką szmatkę i odkurzacz ze szczotką. Najpierw wyciągnij kurz ze wszystkich zakamarków, a potem umyj na mokro ościeżnicę, zawiasy oraz klamki do drzwi zewnętrznych. Na sam koniec zajmij się skrzydłem drzwiowym. Możesz usunąć z niego zabrudzenia za pomocą ciepłej wody z mydłem lub specjalnego środka do pielęgnacji drewna i różnego rodzaju laminatów.

Przeszklenia najlepiej spryskać płynem do mycia szyb lub roztworem na bazie wody, octu oraz cytryny. Na koniec wystarczy wytrzeć szybki do sucha papierem bezpyłowym. Pamiętaj, że drzwi wejściowe do domu to poniekąd Twoja wizytówka, dlatego odpowiednio je zabezpiecz przed sezonem zimowym i letnim. Jeśli jesteś posiadaczem drewnianych skrzydeł drzwiowych, sięgnij po specjalne pasty i olejki pielęgnacyjne, które nawilżą słoje oraz ochronią je przed siarczystym mrozem czy palącym słońcem.
 

Bądź na bieżąco

Formularz zgłoszeniowy

Wypełnij formularz, nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą

Imię, Nazwisko

?

?

Adres zamieszkania

?

?

Numer telefonu

?

E-mail

?

Miasto, w którym ma zostać otwarty sklep

?

Skąd Pan/Pani dowiedział się o systemie DDD?

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”)  oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu realizacji mojego zapytania / zgłoszenia.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         jest niezbędne do umożliwienia kontaktu ze mną ze strony administratora (realizacji zapytania / zgłoszenia);
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora. 
Administratorem danych osobowych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania informacji handlowej drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
podanie danych jest dobrowolne;
przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z o.o., ul Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. „RODO”) oraz Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018r. w celu przesyłania materiałów marketingowych oraz promocyjnych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną na podany adres email i / lub numer telefonu komórkowego lub inny kontakt elektroniczny.
Zostałam / -em poinformowana / -ny, że:
·         podanie danych jest dobrowolne;
·         przysługuje mi prawo dostępu do moich danych, żądania ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia, zgłoszenia sprzeciwu, anonimizacji oraz żądania ich usunięcia z bazy danych administratora.
Administratorem danych jest DDD Dobre Dla Domu Sp. z .o. ul. Rolna 7 Sady, 62-080 Tarnowo Podgórne

Klauzula informacyjna

Dziękujemy za wysłanie formularza!

W najbliższym czasie skontaktujemy się z Tobą.

Dziękuję

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Szczegółowe informacje na temat cookie znajdziesz w polityce prywatności.

>

Cenimy Twój czas !  
Zarezerwuj spotkanie w salonie w wybranym terminie! Sprawdź!

Wybierz sklep i termin >>